A271J15C0GL5UAA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
270 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
A271J15C0GL5UAA
DigiKey Part Number
A271J15C0GL5UAA-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A271J15C0GL5UAA
Description
CAP CER 270PF 500V C0G/NP0 AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
A271J15C0GL5UAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Tolerance
±5%