A104M20X7RH5TAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 16,299
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 738
KEMET
Similar
KYOCERA AVX
0.1 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R Axial
A104M20X7RH5TAA
DigiKey Part Number
A104M20X7RH5TAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A104M20X7RH5TAA
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
A104M20X7RH5TAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±20%