A104K20X7RH5TAA
DigiKey Part Number
1224PHTR-ND - Tape & Reel (TR)
1224PHCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A104K20X7RH5TAA
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R AXIAL
Detailed Description
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Axial
EDA/CAD Models
A104K20X7RH5TAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%