8Y-32.000MDIV-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Abracon LLC
Abracon LLC
ECS Inc.
32 MHz ±20ppm Crystal 8pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
8Y-32.000MDIV-T
DigiKey Part Number
8Y-32.000MDIV-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Y-32.000MDIV-T
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)