7M-25.000MEIJ-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
25 MHz ±10ppm Crystal 18pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
7M-25.000MEIJ-T
DigiKey Part Number
887-7M-25.000MEIJ-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7M-25.000MEIJ-T
Description
3.2X2.5 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA
Detailed Description
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)