ABM8N-25.0000MHZ-18-D1X-T3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
25 MHz ±10ppm Crystal 18pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
ABM8N-25.0000MHZ-18-D1X-T3
DigiKey Part Number
535-ABM8N-25.0000MHZ-18-D1X-T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM8N-25.0000MHZ-18-D1X-T3
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)