7M-24.000MAHJ-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
EPSON
Direct
EPSON
In Stock: 30
Abracon LLC
Diodes Incorporated
Raltron Electronics
Parametric Equivalent
Ecliptek
24 MHz ±30ppm Crystal 18pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
7M-24.000MAHJ-T
DigiKey Part Number
7M-24.000MAHJ-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7M-24.000MAHJ-T
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
7M-24.000MAHJ-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)