TSX-3225 24.0000MD30X-C6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Similar
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
In Stock: 30
TXC CORPORATION
Raltron Electronics
24 MHz ±30ppm Crystal 18pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
TSX-3225 24.0000MD30X-C6
DigiKey Part Number
TSX-322524.0000MD30X-C6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSX-3225 24.0000MD30X-C6
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
TSX-3225 24.0000MD30X-C6 Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
24 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)