44A0111-20-9-MX is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Raychem Cable Protection
In Stock: 0
Datasheet
20 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 19/32 White 600V
44A0111-20-9-MX
DigiKey Part Number
44A0111-20-9-MX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44A0111-20-9-MX
Description
HOOK-UP DL WALL STRND 20AWG WHT
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.055" (1.40mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.0031" (0.080mm)
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C