44A0111-12-9-MX
DigiKey Part Number
484-44A0111-12-9-MX-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44A0111-12-9-MX
Description
HOOK-UP STRND 12AWG WHITE FEET
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 AWG Hook-Up Wire 37/28 White 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.108" (2.74mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.0031" (0.080mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C