44A0111-10-9-MX
DigiKey Part Number
44A0111-10-9-MX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44A0111-10-9-MX
Description
HOOK-UP DL STRND 10AWG WHITE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 37/26 White 600V 1000.0' (304.8m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.129" (3.28mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.0031" (0.080mm)
Packaging
Bulk
Length
1000.0' (304.8m)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C