44A0111-20-9-5CS3144-L193 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Raychem Cable Protection
In Stock: 0
Datasheet
20 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 19/32 White 600V
44A0111-20-9-5CS3144-L193
DigiKey Part Number
44A0111-20-9-5CS3144-L193-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44A0111-20-9-5CS3144-L193
Description
HOOK-UP DL WALL STRND 20AWG WHT
Customer Reference
Detailed Description
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.055" (1.40mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.0031" (0.080mm)
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C