DTS20F25-61HN [V001] is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DTS20F25-61HN [V001] is not available
DTS20F25-61HN [V001]
DigiKey Part Number
DTS20F25-61HN[V001]-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DTS20F25-61HN [V001]
Detailed Description
61 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
Shell Finish
Electroless Nickel
Active
Color
Silver
Number of Positions
61
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Shell Size - Insert
25-61
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C