D38999/20GJ61PN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Deutsch Connectors
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Image for D38999/20GJ61PN is not available
D38999/20GJ61PN
DigiKey Part Number
D38999/20GJ61PN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D38999/20GJ61PN
Description
D38999/20GJ61PN
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
61 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
Shell Finish
Electroless Nickel
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Color
Silver
Connector Type
Ingress Protection
Environment Resistant
Number of Positions
61
Voltage Rating
600VAC, 850VDC
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C