FLHTC0311-18-0
DigiKey Part Number
844-FLHTC0311-18-0-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FLHTC0311-18-0
Description
FLHTC0311-18-0 FEET
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 19/30 Black 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.060" (1.52mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.006" (0.15mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
200°C