44A0121-24-0/9-MX
DigiKey Part Number
44A0121-24-0/9-MX-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44A0121-24-0/9-MX
Description
CABLE 2COND 24AWG BLK/WHITE FEET
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 (1 Pair Twisted) Conductor Multi-Conductor Cable Black, White 24 AWG Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Conductor Material
Copper, Tinned
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.080" (2.03mm)
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Part Status
Active
Jacket Color
Black, White
Cable Type
Voltage
600 V
Number of Conductors
2 (1 Pair Twisted)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C