55A0111-16-2
DigiKey Part Number
484-55A0111-16-2-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-16-2
Description
HOOK-UP STRND16AWG RED FEET
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 AWG Hook-Up Wire 19/29 Red 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Jacket (Insulation) Diameter
0.068" (1.73mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C