C3216C0G1H223J/1.15 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 6,570
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 3,987
Datasheet
Upgrade
Upgrade
In Stock: 618
KEMET
KEMET
Murata Electronics
Similar
0.022 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C3216C0G1H223J/1.15
DigiKey Part Number
445-1376-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216C0G1H223J/1.15
Description
CAP CER 0.022UF 50V C0G 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C3216C0G1H223J/1.15 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)