FA28X7R2A472KNU06 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
In Stock: 822
Parametric Equivalent
Murata Electronics
Murata Electronics
4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
FA28X7R2A472KNU06
DigiKey Part Number
445-174289-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174289-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA28X7R2A472KNU06
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA28X7R2A472KNU06 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)