TMK212BBJ475MD-T
DigiKey Part Number
587-4940-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-4940-1-ND - Cut Tape (CT)
587-4940-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK212BBJ475MD-T
Description
CAP CER 4.7UF 25V X5R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
TMK212BBJ475MD-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)