SMK432B7473MM-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 920
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
KEMET
Murata Electronics
Johanson Dielectrics Inc.
0.047 µF ±20% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
SMK432B7473MM-T
DigiKey Part Number
587-SMK432B7473MM-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-SMK432B7473MM-TCT-ND - Cut Tape (CT)
587-SMK432B7473MM-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMK432B7473MM-T
Description
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
SMK432B7473MM-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)