SMK432B7473KM-T
DigiKey Part Number
587-1398-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-1398-1-ND - Cut Tape (CT)
587-1398-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMK432B7473KM-T
Description
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1812
Detailed Description
0.047 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
SMK432B7473KM-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)