QMK325B7473MN-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
KYOCERA AVX
In Stock: 18
KEMET
KEMET
TDK
In Stock: 238
TDK
Murata Electronics
Johanson Dielectrics Inc.
In Stock: 83
0.047 µF ±20% 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
QMK325B7473MN-T
DigiKey Part Number
QMK325B7473MN-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QMK325B7473MN-T
Description
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
QMK325B7473MN-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)