NRS4018T220MDGJV
DigiKey Part Number
587-3576-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3576-1-ND - Cut Tape (CT)
587-3576-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NRS4018T220MDGJV
Description
FIXED IND 22UH 720MA 348 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 720 mA 348mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
NRS4018T220MDGJV Models
DC Resistance (DCR)
348mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
15MHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Current - Saturation (Isat)
900mA