SRN4018TA-220M
DigiKey Part Number
SRN4018TA-220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRN4018TA-220MCT-ND - Cut Tape (CT)
SRN4018TA-220MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRN4018TA-220M
Description
FIXED IND 22UH 0.9A 290 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 0.9 A 290mOhm Nonstandard
Category
DC Resistance (DCR)
290mOhm
Mfr
Q @ Freq
10 @ 100kHz
Series
Frequency - Self Resonant
26MHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Current - Saturation (Isat)
900mA