MCJCH32MLC7475KPDDTJ is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 175,222
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
4.7 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric)
MCJCH32MLC7475KPDDTJ
DigiKey Part Number
587-MCJCH32MLC7475KPDDTJTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCJCH32MLC7475KPDDTJ
Description
CAP CER 4.7UF 100V X7S 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCJCH32MLC7475KPDDTJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)