MCASQ32NSB7104KTNA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Knowles Syfer
Knowles Syfer
0.1 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
MCASQ32NSB7104KTNA1J
DigiKey Part Number
587-MCASQ32NSB7104KTNA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASQ32NSB7104KTNA1J
Description
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASQ32NSB7104KTNA1J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)