MCASH105SB7682MFCA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 9,837
Datasheet
KEMET
KEMET
6800 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
MCASH105SB7682MFCA1J
DigiKey Part Number
587-MCASH105SB7682MFCA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASH105SB7682MFCA1J
Description
CAP CER 6800PF 100V X7R 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASH105SB7682MFCA1J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)