EMK105B7333KVHF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 2,775
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
KEMET
KEMET
TDK
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
In Stock: 590
0.033 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EMK105B7333KVHF
DigiKey Part Number
587-EMK105B7333KVHFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EMK105B7333KVHF
Description
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)