OTETGLLANF-156.250000 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
ECS Inc.
In Stock: 5
Datasheet
Direct
Connor Winfield
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
Diodes Incorporated
In Stock: 500
Connor Winfield
SiTime
SiTime
Shenzhen SCTF Electronics
Renesas Electronics Corporation
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
OTETGLLANF-156.250000
DigiKey Part Number
OTETGLLANF-156.250000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OTETGLLANF-156.250000
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
LVPECL
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Current - Supply (Max)
75mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)