510CBB156M250BAG is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
New at DigiKey
156.25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
510CBB156M250BAG
DigiKey Part Number
863-510CBB156M250BAG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
510CBB156M250BAG
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
26mA
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.050" (1.28mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA