510CAA125M000AAGR is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
Direct
Cardinal Components Inc.
Direct
Cardinal Components Inc.
Raltron Electronics
Taitien
QST
Shenzhen SCTF Electronics
New at DigiKey
125 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
510CAA125M000AAGR
DigiKey Part Number
863-510CAA125M000AAGR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
510CAA125M000AAGR
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
26mA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA