TANGO25/0.1M/SMAM/S/RP/29
DigiKey Part Number
TANGO25/0.1M/SMAM/S/RP/29-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TANGO25/0.1M/SMAM/S/RP/29
Description
RF ANT 2.4GHZ PUCK RP-SMA MALE
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, WLAN, Zigbee™ Puck RP-SMA Male Panel Mount
Category
Antenna Type
Puck
Manufacturer
Siretta Ltd
Number of Bands
1
Series
VSWR
1.5
Gain
3dBi
Termination
RP-SMA Male
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Mounting Type
Panel Mount
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
0.591" (15.00mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Applications
Bluetooth, WLAN, Zigbee™
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz