RDM-W5C9-4515-RP1M-GE-001
DigiKey Part Number
2151-RDM-W5C9-4515-RP1M-GE-001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RDM-W5C9-4515-RP1M-GE-001
Description
RF ANT 2.4GHZ/5.5GHZ PUCK RP-SMA
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 802.15.4, Bluetooth, Wi-Fi Puck RP-SMA Male Screw
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Raltron Electronics
VSWR
2, 2.5
Series
Gain
4.5dBi, 5dBi
Packaging
Bulk
Features
Cable - 1m
Part Status
Active
Termination
RP-SMA Male
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Ingress Protection
IP66, IP67
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Screw
Frequency (Center/Band)
2.4GHz, 5.5GHz
Height (Max)
0.598" (15.20mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz