PC14.03.3000D
DigiKey Part Number
931-PC14.03.3000D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PC14.03.3000D
Description
PC14.03.3000D PC14 2.4/5.8GHZ C
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Wi-Fi, Zigbee™ Flat Patch RP-SMA Male Connector Mount
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Taoglas Limited
Gain
5.6dBi, 4.28dBi
Packaging
Bulk
Power - Max
2 W
Part Status
Active
Features
Cable - 300mm
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Termination
RP-SMA Male
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Mounting Type
Connector Mount
Frequency (Center/Band)
2.45GHz, 5.5GHz
Height (Max)
0.031" (0.80mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz