TANGO25A/0.1M/SMAM/S/RP/29
DigiKey Part Number
TANGO25A/0.1M/SMAM/S/RP/29-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TANGO25A/0.1M/SMAM/S/RP/29
Description
RF ANT 2.4GHZ/5.4GHZ PUCK RP-SMA
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, WLAN, Zigbee™ Puck RP-SMA Male Panel Mount
Category
Number of Bands
2
VSWR
2
Series
Gain
5dBi
Termination
RP-SMA Male
Part Status
Active
Ingress Protection
IP65
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Mounting Type
Panel Mount
Frequency Group
Wide Band
Height (Max)
0.866" (22.00mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz, 5.4GHz
Applications
Bluetooth, WLAN, Zigbee™
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.1GHz ~ 5.8GHz