S282-320-320-1.0
DigiKey Part Number
3153-S282-320-320-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S282-320-320-1.0
Description
THERM PAD 320X320MM PINK
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Pink 320.00mm x 320.00mm Square
Category
Thickness
0.0390" (0.991mm)
Manufacturer
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Backing, Carrier
Fiberglass
Series
Color
Pink
Packaging
Bag
Thermal Conductivity
1.7W/m-K
Part Status
Active
Shelf Life
120 Months
Usage
Thermally Conductive
Shelf Life Start
Date of Shipment
Type
Interface Pad, Sheet
Storage/Refrigeration Temperature
Room Temperature
Shape
Square
Base Product Number
Outline
320.00mm x 320.00mm