CLL5X474MR3NLNC
DigiKey Part Number
1276-1779-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLL5X474MR3NLNC
Description
CAP CER 0.47UF 4V X6S 0204
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 0204 (0510 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CLL5X474MR3NLNC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Features
Low ESL (Reverse Geometry)
Packaging
Cut Tape (CT)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0204 (0510 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.014" (0.35mm)