CL21C681JBCNNNC
DigiKey Part Number
1276-1306-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-1306-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21C681JBCNNNC
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 0805
Customer Reference
Detailed Description
680 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CL21C681JBCNNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)