CL05B103KA5NNND is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 224,496
Datasheet
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 2,624,710
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
Direct
Murata Electronics
Murata Electronics
Johanson Dielectrics Inc.
Taiyo Yuden
Vishay Vitramon
KEMET
KEMET
10000 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
CL Series 0402(1005 Metric) 5
CL05B103KA5NNND
DigiKey Part Number
CL05B103KA5NNND-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL05B103KA5NNND
Description
CAP CER 10000PF 25V X7R 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL05B103KA5NNND Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)