BZX84-C6V2,235 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 3,595
Datasheet
Similar
Diotec Semiconductor
Taiwan Semiconductor Corporation
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
In Stock: 23
MCC (Micro Commercial Components)
Panjit International Inc.
Zener Diode 6.2 V 250 mW ±5% Surface Mount TO-236AB