BZX84-C6V2,215 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Diotec Semiconductor
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
In Stock: 23
Panjit International Inc.
MCC (Micro Commercial Components)
Panjit International Inc.
onsemi
In Stock: 381
Comchip Technology
Zener Diode 6.2 V 250 mW ±5% Surface Mount TO-236AB