BZX38450-C4V7F is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Nexperia USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Nexperia USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Zener Diode 4.7 V 300 mW ±5% Surface Mount SOD-323
PESD15VL1BA,115
BZX38450-C4V7F
DigiKey Part Number
1727-BZX38450-C4V7FTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-BZX38450-C4V7FCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-BZX38450-C4V7FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX38450-C4V7F
Description
DIODE ZENER 4.7V 300MW SOD323
Customer Reference
Detailed Description
Category
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 3 V
Series
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
150°C (TJ)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Tolerance
±5%
Power - Max
300 mW