RDE5C2A821J0M1H03A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 103
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Upgrade
Similar
KEMET
TDK
In Stock: 970
KYOCERA AVX
820 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
RDE5C2A821J0M1H03A
DigiKey Part Number
490-9132-1-ND - Cut Tape (CT)
490-9132-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RDE5C2A821J0M1H03A
Description
CAP CER 820PF 100V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
RDE5C2A821J0M1H03A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)