GRT033R71E102KE01D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GRT033R71E102KE01D |
Description | CAP CER 1000PF 25V X7R 0201 |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1000 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GRT033R71E102KE01D Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Ratings AEC-Q200 |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.013" (0.33mm) |