GRM1885C1H330JA01D
DigiKey Part Number
490-1415-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-1415-1-ND - Cut Tape (CT)
490-1415-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM1885C1H330JA01D
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0603
Customer Reference
Detailed Description
33 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GRM1885C1H330JA01D Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)