TPSB335M025R2000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 4,953
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Direct
Vishay Sprague
Direct
Vishay Sprague
KEMET
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 1411 (3528 Metric), 1210 2Ohm
TAJ, TCJ Series
TPSB335M025R2000
DigiKey Part Number
TPSB335M025R2000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSB335M025R2000
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 25V 1411
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
25 V