KGM21BCG1H820KM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
82 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
KGM21BCG1H820KM
DigiKey Part Number
478-KGM21BCG1H820KMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21BCG1H820KM
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21BCG1H820KM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)