AU025A271JA72A is available for purchase but is not normally stocked.
KYOCERA AVX
In Stock: 48,364
Datasheet
Walsin Technology Corporation
YAGEO
KEMET
KEMET
TDK
YAGEO
WEC
TDK
Samsung Electro-Mechanics
270 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
AU025A271JA72A
DigiKey Part Number
478-AU025A271JA72ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AU025A271JA72A
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)