MMK10223K630A01L16.5TR18 is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
0.022 µF Film Capacitor 220V 630V Polyester, Metallized Radial
MMK10223K630A01L16.5TR18
DigiKey Part Number
399-MMK10223K630A01L16.5TR18TR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMK10223K630A01L16.5TR18
Description
22NF63 10%V
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
220V
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - DC
630V